Vznikl nový podcast zaměřený na české zdravotnictví

25.07.2020

Nový český autorský podcast Na zdraví nabízí komplexní pohled na české zdravotnictví očima lékařů, ekonomů, vědců, zdravotních sester i pacientů. Tématy, která hýbou naším zdravotnictvím posluchače provede Jan Klusáček.

„V českém podcastovém prostředí chybí pořad, který by se věnoval zdravotnictví jako celku. Protože jde o velmi široké odvětví, je důležité řešit a promýšlet aktuální otázky s lidmi, kteří jim nejen rozumí, ale dokáží témata podat stravitelně pro zdravotnickou i širší veřejnost,” říká Jan Klusáček, který pořadem Na zdraví provází. 
 
Prvním hostem Na zdraví je Milan Malý ze společnost UNICAplasma a zároveň předseda Sdružení pro plazmaferézu v České republice. Podle Malého se Česká republika řadí mezi několik málo států Evropy, ve kterých fungují soukromá transfuzní centra. „V posledních dvou letech řeší Evropská unie jeden zásadní problém. Až čtyřicet procent spotřeby krevní plazmy v Evropě je nutné pokrývat dovozem ze Spojených států amerických. Dostatek krevní plazmy jsou přitom v Evropě schopné produkovat jen čtyři státy. Za jejich úspěchem stojí dva faktory: existence soukromých transfuzních center a možnost finanční kompenzace dárcům,“ uvedl Milan Malý v prvním díle nového podcastu. 
 
Na nové díly podcastu se můžete těšit každý týden. Mezi nejbližší hosty patří např. František Vlček z holdingu Akeso, který sdružuje nemocnice v Hořovicích, Berouně a onkologické centrum v Pardubicích, nebo Jindřich Vobořil, bývalý dlouholetý národní protidrogový koordinátor a zakladatel think tanku Racionální politika závislostí.  
 

O podcastu Na zdraví

Nový podcast Na zdraví si můžete poslechnout na Spotify a dalších streamovacích platformách. Sledovat aktuální dění kolem českého zdravotnictví můžete také na Facebookové stránce @podcastnazdraví. 
 

O moderátorovi Na zdraví

Jan Klusáček je právník, konzultant a komentátor, který se zdravotnictví věnuje přes 15 let. Prošel řadou pozic ve veřejném (ředitel kabinetu ministra, ředitel odboru legislativy, poradce ministra...) i soukromém sektoru (Deloitte, KPMG, Grant Thornton...). Nyní je na volné noze, věnuje se poradenství, publikuje v řadě médií (Zdravotnický deník, Info.cz, Reflex, Pravý břeh...).
 
zdroj: tisková zpráva

Použité odborné pojmy